Ziyaret Ettiler

Develi Süt Üreticileri Birliği 

Yönetimi Kaymakam Duru'yu Makamında Ziyaret Etti

Kaymakamlık makamı öncülüğünde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Develi Süt Üreticileri Birliği  tarafından hazırlanan ve toplam bütçesi 1.224.540 TL olan ‘‘Flake Yem Üretim Tesisi’’ projesine ORAN (Orta Anadolu Kalkınma Ajansı) tarafından verilen hibe desteğini almaya hak kazandı.

Projenin kabul edilmesi nedeniyle  Develi Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Güllü ve yönetim kurulu üyeleri, Birlik Müdürü Nazif Hodul başkanlığındaki heyet  Kaymakam Murat Duru’yu makamında ziyaret ederek, kendilerine verilen destekden dolayı teşekkür dileklerini ilettiler. 

 Kayseri  genelinde kurulacak ilk flake yem üretim tesisi olma özelliği taşıyan proje ile hayvancılık işletmelerinin yem maliyetleri düşecek, yem verimliliği de artıracak.Böylece süt ineği yetiştiricilerinin daha çok gelir elde etmeleri sağlanacak. 

Projenin  907.064 Liralık kısmı Kalkınma Ajansı, 317.476 Liralık  kısmı ise  Develi Süt Üreticiler Birliği karşılayacak.  Tesis binasının ise tadilatını proje ortağı Develi Belediyesi yapacak.

Okunma sayısı: 71
Eklenme Tarihi: 20.04.2021 15:13:53
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!