YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ
Yerel / 05 Tem 2023 643

İlçemiz İnönü caddesi üzerinde bulunan Aile Hekimliği, Camicedit Mahallesinde bulunan eski hastane binasına taşınmasının bir süre daha uzayacağı belirtildi.
İnönü caddesi üzerinde bulunan eski hastane binasında Aile Hekimliği hizmeti verilirken, Camicedit mahallesinde bulunan eski hastane binasının daha verimli kullanılması amacıyla Aile Hekimlerinin eski hastane binasına taşınmasına karar verilmişti.
Bilindiği gibi bu karar sonrası İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Servis birimi Cami Cedit Mahallesinde bulunan eski hastane binasına taşınmışlardı. Eski Hastane binasının poliklinikler bölümünde Belediye tarafından tadilat ve düzenleme çalışmaları yapılmış, bu çalışmalarda haziran ayı sonu itibariyle bitmişti.
Binanın bitimi sonrası İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri binada yaptıkları incelemede yeniden düzenlenen binada yangın merdiveni ve yangın çıkış bölümünün eksikliğini belirlemesi sonrası temmuz ayının başında taşınması düşünülen Aile Hekimlerinin taşınma işlemleri geçici bir süre ertelendi. Bu süre içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü hızlı bir şekilde yeni düzenlenen binada yangın merdiveni ve yangın çıkışının yapımı için ihale gerçekleştirdi. Haricen edindiğimiz bilgilere göre bu eksikliğin tahminen 2 ay civarında tamamlanması bekleniyor.
Bu durumda Aile Hekimliği binasının taşınma süresi de yaz ayının sonuna kalmış oldu.
Belediye tarafından yapılan tadilatta yangın merdiveni ve yangın çıkışı olmayınca Aile Hekimlerinin yeni adreslerine taşınmaları 2 ay kadar daha uzadı.
Bu süre içerisinde Aile Hekimleri İnönü Caddesi üzerindeki adreslerinde hizmetlerine devam edecekler.

#develi #seyrani #haber

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.