Yeni Hastane Binasının Açılışı Yıl Sonuna Kaldı

Yeni Hastane Binasının Açılışı Yıl Sonuna Kaldı

Bitti bitiyor, açıldı açılacak diye beklenen Yeni Hastane Binasının yapımında sona doğru gelindiği belirtiliyor.  2019 yılında hizmete geçmesi planlanan ancak  bu güne kadar uzayan inşaat çalışmalarının yıl sonuna doğru bitebileceği söyleniyor. 

2016 yılında mimari projesi tamamlanan ve yer teslimi yapılan, 2017 yılında ihalesi gerçekleştirilen Yeni Devlet Hastanesi  binası  yine belirlenen tarihte tamamlanamadığı için açılış tarihi  uzadı. 

2019 yılında hizmete girmesi planlanan  ancak mali nedenlerden dolayı bir türlü tamamlanamayan bina için geçtiğim yıl ikinci ihale yapılmış, müteahhit firma bu yılın ekim ayında inşaatın bitirleceğini belirtimşti.

Ancak ödenek sürecindeki aksama nedeniyle belirlenen sürede bitirilemeyen yeni hastane binasının  bu yılın sonuna doğru açılacağı, inşaat çalışmalarında son aşamaya gelindiği belirtiliyor. 

Kaymakamımız Sinan Aslan geçtiğimiz hafta içerisinde Yeni Hastane Binasına gidip, çalışmaları yerinde görmüş, yetkililerden inşaat süreci hakkında bilgiler almıştı.  

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri  ise hastanenin bu yıl içerisinde açılarak hizmete gireceğini belirtiyorlar. 

Diğer yandan eski Kayseri Devlet Hastanesin’den getirilen bazı malzemeler ise  yeni hastane binasında kullanılmak üzere yeni binaya taşınmaya başlandığı söyleniyor. 

Okunma sayısı: 150
Eklenme Tarihi: 12.10.2021 17:06:42
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!