Uzman Sıkıntısı Biraz Daha Sürecek

Devlet Hastanesinde Uzman Hekim Sıkıntısının Şubat Ayı Gibi Sona Ermesi Bekleniyor

İlçemiz Devlet Hastanesinde   bazı uzman doktorların Kayseri’den günübirlik gelmesi, bazı uzman doktorların da sayısının az olması  vatandaşlar tarafından şikayet konusu oluyor. Yetkililer bu sorunun Şubat ayı gibi çözüme kavuşacağını belirtiyorlar. 

İlçemizde geçtiğimiz yıl hizmete giren ve açıldığı günden beri çevre ilçeler ve Kayseri’den bir şekilde yoğun bir hasta kabul eden Devlet Hastanesinde Göğüs ve Üroloji hastalıkları uzmanının olmaması, Genel Cerrah, Kulak Burun Boğaz ve Kalp Hastalıkları uzmanlarının ise tek olması  polikilinik hizmetlerinde önemli şikayetlere neden oluyor. 

İlçemiz Devlet Hastanesi göğüs ve üroloji polikiliniklerine hergün Kayseri’den günü birlik uzman hekimlerin gelerek sadece reçete ve poloklinik muayenesi yapması kontrolü gerektiren hastalar arasında şikayetlere neden olurken KBB, Genel Cerrahi uzmanlarının ise tek hekim olmaları nedeniyle haftanın belli günlerinde  ameliyatlara girmeleri nedeniyle poliklinik hizmetleri bu hastalara verilememesi de şikayetlere yol açıyor. 

Yetkililer Sağlık Bakanlığının  sözleşmeli hekim atamaları sonrasında ilçemize tahminen 12 civarında uzman hekim atamasının yapılacağını bu atamalar sonrası sorunun çözüleceği belirtirlerken, ancak bu atamaları Şubat ayı sonlarına doğru gerçekleşmesini tahmin ettiklerini de dile getirdiler. 

Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere  ilçemiz hastanesinde uzman hekim sorunu kısa bir süre daha devam edeceğe benziyor. 

Okunma sayısı: 60
Eklenme Tarihi: 19.01.2023 14:46:04
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!