Tepkiler Yükselince Yerine Konuldu

T.C. İbaresi Konulmadı. Muhaflefetten Sert Eleştiriler Geldi...

Sonrasında T.C. İbaresi Yerine Konuldu.

Erciyes Üinversitesi’nin Rektörlük binasının giriş kapısında yapılan bakım ve yenileme çalışmaları sonrası giriş kapısında bulunan “T.C.” ibaresi yeniden yazılmayıp sadece “Erciyes Üniversitesi”  yazılması Kayseri CHP, İYİ Parti ve Demokrat Parti tarafından sert bir şekilde eleştirildi. 

CHP İl Başkanı Ümit Özer “Hayırdır!,Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi TC ibaresi neden rahatsız etti? Size de mi “maliyeti yüksek” geldi! O koltuklarınızı, “yerli, milli”havası atıp, caka sattığınız o sıcak makamlarınızı  o simge için, bu ülke  için canlarını  siper eden, feda eden Atatürk ve silah arkadaşlarına  yani vatan kahramanlarına  borçlusunuz. Bu keyfiliğinizin  nedeni apaçık  ortada ama  asla umutsuzluk yok, çok az kadlı  güzel yarınlara” derken

İYİ Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Kazım Yücel ise ‘ Erciyes Üniversitesinin girişi  yenilendikten sonra, Rektör Prof. Dr. Fatih Altun “T.C.” ibaresini neden  kaldırttınız? Türkiye Cumhuriyetinin okuttuğu siz, neslimizin T.C. neslimizin Türkiye Cmhuriyeti’nin  83 milyonu biz vatandaşlar siz  gibileri anlamakta zorlanıyoruz ve bir gün atama ile  sizde gidersiniz ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşatılır, bilesiniz.”  diyerek duruma tepkisini dile getirdi. 

Demokrat Parti İl Başkanı Öner Yiğitoğlu ise “ Türkiye Cumhuriyetinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanarak  profesör olan Fatih Altın, Rektörlük  koltuğuna  oturunca ilk icraatı  T.C. yazısını kaldırmak oldu.  Ağır gelir T.C. taşıyamazsınız.  6 Ay sonra duvarlara da  beyinlere de çakacağız Türkiye Cumhuriyetini. Az kaldı.”şeklinde tepkisini ortaya koydu.  

TEPKİLER SONRASI T.C. İBARESİ YERİNE KONULDU

Kayseride muhalefet başta olmak üzere birçok kesimden  böylesine tepkiler yükselinde Rektörlük yeniden Üniversite giriş kapısının üzerine T.C. ibaresini koydurdu. 

Okunma sayısı: 219
Eklenme Tarihi: 15.12.2022 12:27:24
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!