Spor Salonu Yapılıyor Ama

Spor Salonu Yapılıyor Ama... Okulun Bahçesi Bir Avuç Kaldı.

Her temel atmayı, her betonlaşmayı hizmet görür hale geldik. Bunun son örneği ise ilçemiz merkez ortaokulunda görüyoruz. 

İlçemiz merkezinde  yıllarca ortaokul olarak hizmet verdikten sonra hayırsever tarafından okul bahçesine yapılan ek eğitim bloğu ile adı Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulu olarak değiştirilen okulun bahçesi oldukça daralmış iken son olarak Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Altın Madeninin desteği ile yapılan devasa spor salonu ile birlikte okulun bahçesi daralırken, çocukların tenefüs alanları  ise iyice daralmış oldu.

İlçemizde 2 adet Gençlik ve Spor Bakanlığına ait, 4’de okulların bünyesinde bulunan spor salonlarının  bulunmasına rağmen ilçe merkezinde bulunan bu okulumuzun bahçesini adeta beton yığınağına döndüren spor salonu  inşaatı bitme noktasına gelmiş durumda. Spor Salonunun  Nisan ayında teslimi planlanıyor. 

80’li yılların sonlarına kadar bahçelerin ortasında yer alan ortaokul binası  şimdilerde  etrafı ile birlikte beton yığınlarına gömülmüş durumda. Spor Salonunun yapımı ile birlikte betonlaşma biraz daha artmış olacak. 

Okunma sayısı: 194
Eklenme Tarihi: 11.01.2022 11:20:55
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!