Şaşırdık
Şaşırdık 


14 Eylül 2021 tarihinde ilçemizde göreve balşayan Kaymakam Sinan Aslan”ın FETÖ/PYD tetör örgütü
  nedeniyle  görevinden ihraç edildiği haberi  ilçede şaşkınlık yarattı. 

Sinan Aslan göreve başladığı günden beri vatandaşla içiçe bir görüntü veriyor, ilçenin sorunlarına karşı da duyarlılık gösteriyordu. 

Kurban Bayramı öncesi Kayseri’de hakim olan eşinin Bursa’ya tayini çıkması  nedeniyle kendisine “Sizin de tayininizin çıkma ihtimali var mı?” sorumuza “Hayır, şu an ben görevimin başındayım. En az iki yıl daha burada görev yapacağım.” şeklinde bir cevap vermişti. 

Ancak geçtiğimiz hafta perşembe günü  izine ayrıldığını duyduğumuz Sinan Aslan’ın daha sonra FETÖ/PYD terör örgütü nedeniyle görevinden ihraç edildiğini, Bursaya tayin olan eşinin ise  açığa alındığı haberini duyduk. 

Olay ilçemizde  şaşkınlıkla karşılandı. Ama şu an için söylenecek başka bir söz yok. Bundan sonrası yargının ve Devletimizin vereceği karara bağlı. 

***

AĞIR YARALANDI

İlçemizin tanınmış işadamlarından Sinan  Özdemir’in Pazar akşamı evinin önünde kalabalık bir grup tarafından sopalı saldırısı sonucunda kendisi ve çocuklarının ağır yaralandı. Sinan Özdemir’in Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde  yapılan tedavisi sonrası vücudunda kırıklar olduğu ve başına ağır darbeler aldığı belirtilirken, çocuklarının birinin kolunun kırıldığı, diğerinin ise başına aldığı ağır darbe nedeniyle ağır bir yaralandığı belirtildi. 

Olay gerçekten üzücü ve düşündürücü. 

Olayın nasıl olduğu, olaya neyin sebebiyet verdiği önemli değil. 

Önemli olan  böylesine öfke ve kinin nasıl oluştuğu. Neden kalabalık bir grup  bir kişiye böylesine ağır bir saldırıda bulunur?

Olay neden emniyet güçleri tarafından önlenemez? 

Akşamları emniyet araçlarının devriye gezdiklerini görüyoruz. Ancak bu araçlar  hiçbir uyarı, denetim ve kontrol yapmadan sürekli hareket halinde devriyelerini gerçekleştiriyor.  Ne araçlarına dirift çektirenler, ne  ekzosundaki susturucuyu çıkartan motorsikletler ve otomobiller,  sokakda  kalabalık halinde yürüyen ve ağır küfürlü konuşanlara karşı uyarı ve ikazlara şahit olamıyoruz. 

Aslında ilçemizin de en önemli sorunların biri de  gençlerin konuşmalarına dikkat etmemeleri.  

Üç beş genç yan yana geldimi  konuşmalarında çokca  küfür ve argo kelimeler geçiyor ve bunu yüksek sesle  dile getiriyorlar.  Bu durum çok çirkin bir davranış oluyor. Oysa gençlerin daha düzgün konuşması beklenilir.  Ama ne yazıkki gençlerin izledikleri dizilerin etkisiyle ya da özentiyle kaba ve küfürlü konuşmaları geleceğimiz açısından da düşündürücü. 

Gencimiz ne yazıkki okumadan çok uzak. Düzgün bir şekilde iş ve çalışma alanları yok. Birçoğu günlük harçlık bile bulamıyor. Böyle olunca toplumsal yaşamanın gerektirdiği ahlaki değerlere, kanun ve kurallara uymaktan da oldukça uzak durarak farklı yollara sapabiliyorlar. 

Bu durum ilçemizin değil ülkemizin önemli bir sorunu ama her şeye rağmen gereken önlemler de ihmal edilmemeli.Okunma Sayısı: 117
Eklenme Tarihi: 3.08.2022 09:32:20
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!