Salgını Nedeniyle Şehir Hastanesinde Tedavi Görenler Var

Henüz Bitmedi. Alınan Önlemleri Mutlaka Uyulmalı !

İlçemiz'den de Koronovirüs Salgını Nedeniyle Şehir Hastanesinde Tedavi Görenler Var

Dünyayı sarsan ve Ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını  nedeniyle  Bilim Kurulu uzmanlarının uyarılarına mutlaka  uyulması gerekiyor.  Bu uyarıların başında maske takmak ve fiziksel mesafenin en az 2 metre olması geliyor. Ancak  özellikle  sokağa çıkma yasağı sonrasında dışarı çıkan birçok insanın bu kurallara uymadığı görürülürken, yaşanan salgın sürecini de küçümsediği ve  “birşey olmaz” düşüncesiyle bu kurallara uymadığı  ne yazık ki ilçemiz de de görülüyor. 

İlçemizde de ne yazık ki Korona virüs testleri pozitif olan  Kayseri Şehir Hastanesinde   yoğun bakım ve servislerde tedavi görenler  var.  Bu sayılarla ilgili vatandaşlar arasında çeşitli sayılar veriliyor. Ancak  ilçemizde resmi olarak konuyla ilgili olarak hiçbir şekilde rakamsal bir açıklama yapılmıyor.  Bu açaklamalar yapılmayınca da sanki ilçede hiçbir vaka yokmuş algısı oluşuyor ve  kurallara uymayanlar da artış gözlemleniyor. 

Gazetemiz aracılığıyla bir kez daha tüm hemşehrilerimize  Kesinlikle salgın tehlikesi ilçemizde de geçmiş değil. Mutlaka alınan kararlara uyulmalı ve dışarı çıkıldığında masfe, fiziksel mesafe, el temizliği gibi kuralllara  dikkat edilmeli. 

Son günlerde ülke genelinde olumlu gelişmeye ilçe olarak bizlerde destek vermeli ve bu  virüslü günlerden bir an önce sağlıklı bir şekilde  kurtulmak için  herkes elinden gelen gayreti ve dikkati göstermeli.

Okunma sayısı: 542
Eklenme Tarihi: 28.04.2020 14:29:43
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!