Özür Diledi

Başkan Cabbar Yerel TV Programında Yaptığı Açıklama'ya  Gelen Tepkiler Üzerine Özür Diledi

Başkan Cabbar Kayseri’de bir Yerel TV kanalında yaptığı, “Sindelhöyükte 30’a yakın vaka var. Sindelhöyük’e giriş çıkışları aza indirmek istiyoruz...” sözleri sonrası Sindelhöyük sakinlerinin tepki göstermesi sonrası Başkan Cabbar  özür diledi. 

Belediye Başkanı Mehmet Cabbar 04 Mayıs Pazartesi günü  Kayseri yerel televizyonlarından TV ve Hunat TV’nin ortak yayını  olan ve TV  Haber Müdürü İsmail Şahin’in sunduğu Ramazan Sohbetleri adlı programa katıldı. 

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs’ün  Develi’deki etkileri üzerine sorulan bir soruya Başkan Cabbar, “...Develi’de 60’a yakın vakamız var. 4 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Sindelhöyük’de hafta sonu ciddi bir tarama yapıldı. 30’a yakın vakamız oradan çıktı. Vatandaşlara çağrımız kurallara daha sıkı uyalım yoksa daha büyük problemlere yol açabilir. Sindelhöyük’e giriş çıkışları en aza indirmek istiyoruz ve maske dağıtımımızı arttırdık...” sözleri sonrası Kayseri Organize Sanayinde çalışan, şehirlerarsı nakliye işi yapan, tarım alanlarında çalışan bir çok Sindelhöyük mahallesi sakinleri bu açıklamadan olmsuz etkilenirler.

Açıklama sonrası, Sindelhöyük mahallesi sakinlerinde yoğun tepkiler gelince, Başkan Cabbar’da bir açıklama yaparak, “...Unutmayalım ki hepimiz kuluz.  Bu vesileyle Sindelhöyük’lü kardeşlerimden bu yanlış beyanımdan dolayı özür diliyorum. Bir kez daha vurgulamak istiyorum ki diğer bütün mahallelerimiz gibi Sindelhöyük Mahallemizde de durum normaldir. Çok rahatlıkla mahallemize giriş çıkışlar yapılmakta, iş ve sosyal ilişkilerde aksi bir durum da söz konusu değildir”  açıklamasını yaptı. 

Okunma sayısı: 201
Eklenme Tarihi: 20.05.2020 16:05:41
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!