OSB İçin Şok Cevap

OSB İçin Şok Cevap
Yerel / 06 Ara 2023 331

Milletvekili  Aşkın Genç'in Develi OSB  Soru Önergesine Bakanlıktan Şok Cevap :

Öyle bir talep yok.

Genel Seçimler öncesi ilçemize gelen zamanın Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan;  5. OSB’nin Develi’ye açılması için çalışmaların başladığını belirtmişti. 

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinden önce ilçemize Organize Sanayi Bölgesi yapılacağı haberleri gündeme gelmişti. Konuyla ilgili çeşitli açıklamalar yapılmış, bazı adımların atıldığı söylenmişti. Hatta yer tespit çalışmasının yapıldığı fakat yerin ÇED onayına takıldığı  bile ifade edilmişti. 

Mevcut konuyu CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, Bütçe Komisyonu’nda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a sormuş, Develi OSB için yapılan çalışmalar hakkında bilgi istemişti

Bakan Mehmet Fatih Kacır’dan Genç’e yanıt geldi. 

Bakan Kacır tarafından Genç’e verilen cevapta şu ifadelere yer verildi: 

“Halihazırda Kayseri İli Develi İlçesinde OSB kurulmasına yönelik olarak bakanlığımıza ulaşmış bir talep bulunmamaktadır. Bu yönde bir talep gelmesi halinde bakanlığımızca 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ve bu Kanuna bağlı olarak yürürlüğe konulan OSB Yer Seçimi Yönetmeliği çerçevesinde değerlendirmeye alınabilecektir.”

Bu cevaptan da anlaşılacağı gibi bu güne kadar ilçemizden Bakanlığa her hangi bir talep ve konuyla ilgili bir çalışmanın ulaşmamış olduğu anlaşılmış oldu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.