Okulu Müdürü Bekir Gökteke’nin Doktor Oğlundan Anlamlı Davranış

Milli Birlik Okulu Müdürü Bekir Gökteke'nin Doktor Oğlundan Anlamlı Davranış

Kastamonu Devrekani  İlçesi Devlet Hastanesi  acil servis bölümünde  nöbetçi olduğu bir günde bir hasta yakınının kendisiyle tartışması sonrası şikayetçi olan Dr. Yusuf Mete Gökteke anlamlı bir bağış ile davasından vazgeçti. 

Ulusal basında ve televizyon haberlerine bile konu olan oalay Dr. Yusuf Mete Gökteke’nin  Kastamonu’nun Devrekani ilçesi Devlet Hastanesi acil servisinde nöbetçi olduğu bir gün bir hasta yakınının kendisiyle tartışıp, hakaret etmesiyle başlar.  Dava  sürecinde mahkemeden  uzlaşma talebinde bulunan  İ,Ç, adlı vatandaş’ın önerisini Babasının okul müdürü olarak görev yaptığı ilçemiz Milli Birlik Okuluna yardım yapması şartıyla kabul edeceğini bildiren Dr. Gökteke’nin bu önerisi sonrası mahkeme  davalıdan Develi Milli Birlik Okuluna 1500 TL. maddi yardım yapması  ve hastane önüne  Dr. Yusuf Mete Gökteke’den özür dileyen bir pankart ve iki gün acil serviste bulunması  kararını verdi. 

Karar sonrası  davalı vatandaş Milli Birlik Okulu’na 1500 liralık bağış yaptı. 

Hemşehrimiz Dr. Yusuf Mete Gökteke’nin bu anlamlı davranışı  ilçemizde taktir toplarken, doktorlarla olan ilişkilerde vatandaşların  dikkatli olması yönünde de önemli bir uyarı oldu. 

Okunma sayısı: 140
Eklenme Tarihi: 20.05.2020 15:51:12
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!