Komisyon Seçimlerinde Muhalefetin Etkisi

Komisyon  Seçimlerinde Muhalefetin Etkisi

Cumartesi günü gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında  daimi encümen ve komisyon seçimlerinde  muhalefetin etkisi görüldü.   Komisyon seçimleri öncesinde  Başkan toplantıya ara verdi. Bu ara süresince ilk toplantıya katılamayan Ak Parti  Meclis Üyelerinden  Şerife Dede Parlak’ın toplantıya katılması sağlandıktan sonra yeniden toplanan Belediye Meclis Üyeleri konisyon seçimlerine geçti. Komisyon seçimlerinde de MHP, BBP ve İYİ P.’li meclis üyelerinin  tavırları etkili oldu ve 3 kişiden oluşan komisyon üye sayısı 5’e çıkartılırken, tüm komisyonlarda birden fazla  muhalelet temsilcileri de yer aldı.

Belediye Meclisinde yapılan seçim sonrası muhalefetin ortak hareket etmesi sonrası 20'yıldan sonra  Daimi Encümen üyeliğine muhalefetten bir temsilci seçildi. 

Daimi Encümen Üyeleri : İsmail İzmirli (Akp), - Ali Kabak (Mhp) 

Meclis Başkan Vekilliği : Şaban Çetin (Akp)

Katip Üyelikler : Ali Kabak (Mhp), Adnan Sezer (Akp)

İmar Komisyonu Üyelikleri : Mustafa Dinç (Akp), İsmail Yazıcı (Akp), Hakan İsmet Medeni (Akp),

Adem Sinin (Mhp), Mustafa Ağca ( İyi P.)

Plan ve Bütçe  Komisyonu Üyelikleri : Adnan Sezer  (Akp), Mehmet Tuna (Akp), Hakan İsmet Medeni (Akp),  Kelami Paksoy (Mhp),  Alparslan Toker (BBP)

Eğitim ve Kültür Komisyonu : Şerife Dede Parlak (Akp), Cuma Özdemir (Akp),  Hacı Murat Güllü (Mhp), Ali Aydar  (BBP),  Zeki Sert (İyi P.)

Kadın  Komisyonu : Şerife Dede Parlak (Akp), Nejla Keleş (Mhp), Sevgi Yalçın (İyi P.)

Tarihi Kentler Birliği Komisyonu : Tufan Nayman (Akp), Adnan Sezer (Akp)

31 Mart seçimleri sonrası oluşan  yeni Belediye Meclisi üyelerini ve komisyon görevlilerini kutluyor,  Develi’miz için iyi ve güzel hizmetleri gerçekleştirmelerini bekliyoruz. 

Okunma sayısı: 885
Eklenme Tarihi: 16.04.2019 16:38:41
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!