Kaçış Rampası Yapılacak

Erciyes - Develi Yolu'na Kaçış Rampası Projesi İçin Çalışmalar Tamamlandı.

Erciyes-Develi arasında arızalanan veya freni patlayan araçların tehlike anında kaçabilecekleri bir kaçış rampası yapılması için Karayolları Kayseri Bölge Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler sonrası  kaçış rampasının yapılacağı yere karar verildi. Ve kamçış rampasıyla ilgili proje çalışmalarına başlanıldığı belirtildi. 

Aşırı eğimi nedeniyle  ağır yük taşıtlarının freninin patlayarak ilçemize dalması sonrasında meydana gelen kazalar da bir çok kişi yaşamını yitirmiş, ayrıca iki apartman binası da yıkılmıştı. 

Vatandaşların ve Develi Şoförler Odasının talepleri  Kaymakamlık Makamınca yetkililere iletilmesi sonrası, Kayolları  Kayseri Bölge Müdürlüğü’ne bağlı uzman ekipler     Erciyes-Develi yolu üzerinde geçtiğimiz ay içerisinde gelerek incelemelerde bulunmuş,  yapılan inceleme sonrasında ise ilçemiz Aksu Mevkii Şehitler Ormanı ile TÜV Araç istasyonu arasına bir kaçış rapmapı yapılmasına karar verildiği belirtildi. 

Haricen edindiğimiz bilgilere göre kaçış rampasıyla ilgili olarak proje çalışmalarının başladığı,  projeye ödenek ayrılması sonrasında önümüzdeki yıl kaçış kampasının yapımına başlanılacağı belirtiliyor. 

Diğer yandan Erciyes-Develi yolu  üzerinde bazı yerlerde yol kenarına oto korkuluk çalışmalarının da tahminen Ekim ayı içerisinde başlanılacağı da edinilen bilgiler arasında yer aldı. 

Okunma sayısı: 365
Eklenme Tarihi: 24.09.2019 16:12:21
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!