İyi Parti'nin Adayı Belli Oldu
İlçemiz siyasi gündemi sıcak bir gelişme yaşadı.  İyi Parti Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre  İYİ Parti'nin Develi Belediye Başkan Adayı Ali Ağca oldu. 
1994-2004 yılları arasında 2 dönem Başarılı bir Belediye Başkanlığı dönemi yapan, ilçemizde önemli hizmetlere imza atan, Belediye'de ciddi ve disipliner bir çalışma ortamı sağlayan,  borç sorunu ile uğraşan bir belediyeyi teslim alan,  görevi teslim  ettiğinde ise hiçbir borcu olmayan ve kasasında ciddi bir  nakit ile başkanlığı bırakan, Cumhuriyet Caddesini genişletilmesi,  Belediye İş Merkezinin yapımı,  imar planın'da 18 uygulamasını gerçekleştirilmesi,  60 profesörün katıldığı  Develi Bilgi Şöleni gibi bir kültürel etkinliği gerçekleştiren, Fenese başta olmak üzere ilçenin bir çok mahallesinin alt yapı sorununun çözümü  gibi önemli çalışmalara imza atan  Ali  Ağca'nın  İYİ Parti'den belediye başkan adayı olması siyasi kulisleri hareketlendirdi. 
Geniş bir vatandaş kesmi tarafından tanınan Ali Ağca yaptığı açıklamada,  "Bu kararın  ilçemize ve Develi'mize hayırlı ve uğurlu olması diliyorum. Bundan sonraki hedefimiz ve amacımız Develi'ye, Develililere hizmet edebilmek için  onların desteğini  sağlamak olacak. Tecrübemizi, bilgi birikimizi  ve Develi sevgimizi bu süreç içerisinde  kullanacağız. Cenabı-Allah yâr ve yardımcımız olsun!" dedi.
Son haftalardaki siyasi gelişmeler sonrası Develi'de  İyi Parti, Ak Parti, BBP ve SP'nin Belediye Başkan adayı çıkaracağı CHP'nin  ve MHP'nin aday çıkarmayacağı  neredeyse kesinleşti. 
Artık gözler Ak Parti'nin adayına çevrildi.  Ak Parti Genel Merkezi'nin önümüzdeki günlerde  Develi Belediye Başkan Adayı'nı açıklaması bekleniyor. 
Okunma sayısı: 1298
Eklenme Tarihi: 5.01.2019 13:18:12
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!