İsyan Ettirdi

İsyan Ettirdi
Yerel / 27 Eyl 2023 349

Kaski tarafından ilçemizdeki su sayaçlarının  60 gün sonra okunması nedeniyle faturalar  yüksek gelince  birçok kişi  bu na tepki gösterdi. Özellikle sabit gelirliler gelen faturalar karşısında adeta isyan ettiler. 

 

Kaski tarafından geçtiğimiz günlerde ev ve işyerlerine kesilen su faturalarını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemediler. 

Hayat pahalılığının  her gün insanların yaşamlarını zorlaştırdığı  günümüzde Kaski’nin ilçemizdeki su sayaçlarını  geç okuması nedeniyle  faturaların oldukça yüksek gelmesi başta sabit gelirli vatandaşlar olmak üzere   tüm tüketicilerin tepkisiyle karşılandı. 

Vatandaşlar  bu sayede kademeli su bedeli  ödemelerine geçildiği ve Kaski’nin kendi hatasını vatandaşa  bedel olarak ödettiğini belirttiler. 

Birçok haneye   binleri bulan su faturalarının gelmesi  vatandaşlarda şaşkınlığa neden olurken, faturasını alan onlarca kişi  soluğu  ilçemiz Kaski bürosunda aldılar. Ancak  su bedellerindeki artış, 60 günlük bir süre ile okunan sayaçlar nedeniyle fiyatların  normal olduğunu öğrenen vatandaşlar  bu duruma tepki gösterdiler. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.