İlçenin gündeminden

Meclis Üyesi İmdat Güven soran, sorgulayan bir meclis üyesi profili çiziyor. 

Develi’nin önemli sorunlarını Belediye Meclisi gündemine gelmesi için  önergeler veriyor. Bazı sorular soyur. Ancak istediği cevapları alamayınca da  belediyeye  resmen dilekçe ile başvurarak  sorularına cevap bulmaya çalışıyır. 

İmdat Güven bu bağlamda  2018 yılında belediye tarafından yapılan bir ödemeyi gündeme getirerek, resmi bir dilekçe ile başvurduğu  belediyeden cevap bekliyor.

Güven, dilekçesinde, 2018 yılının 8. ayında Mersinde faaliyet gösteren bir reklam ve kırtasiye firmasının belediye kayıtlarında bulunan 153.000-+ KDV turarındaki faturası ile yine aynı firmaya ait ve 2018 yılı 12. ayında kesilen 21.000+KDV tutarındaki  faturaların  hangi reklam ve kırtasiye hizmetleri için kesildiğini, bu işin ihale ile mi, yoksa doğrudan temin usulü ile mi yapıldığı sorularına cevap bekliyor. 

Bir  meclis üyesi olarak sorduğu soruya meclis içerisinde hızlı bir şekilde cevap alması gereken birinin  cevap alamaması, sorularını resmi dilekçe ile istemesi  demokrasimiz açısından düşündürücü. 

Bakalım bu soruya nasıl bir cevap verilecek?

***

İlçemizde Kanada meşeili Centera Gold firmasına ait Öksüt Madencilik altın madeni işletmesi  faaliyeti gösteriyor. 

Sanıyorum önümüzdeki bir iki ay içerisinde ilçemizde ilk altın çıkartma işlemi gerçekleşebilecek. Geçen yıl şirket Genel Müdürü yaptığı açıklamalarda öyle demişti. 

Maden işletmesi  daha üretime geçmeden ilçemizde bir çok  hediye ve bağış işlemlerini gerçekleştirdi. Hastaneye mamoğrafi cihazı, köylere çöp konteynerleri, okullara eğitim yardımları,  hayvancılık ile ilgili ekipman yardımları daha önceden bildiğimiz yardımlarıydı. Bu yardımlara  Belediye ile yapılan bir protokol sonrası  Gulugulu ormanlığında yapılacak bir sosyal tesis de geçtiğimiz aylarda ekleyen  firma son olarak da ilçe sağlık müdürlüğüne evde sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere tam donanımlı bir ambulans  hediye etti.  Ambulansın tesliminde Ak Parti Milletvekili İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kaymakam Murat Duru, Başkan Mehmet Cabbar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatme Anteplioğlu, Ak Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri katıldılar. Ambulansın teslimini Öksüt Madencilik Genel Müdürü Alper Sezener yetkililere teslim etti. 

Firmanın  ilçemiz sağlık kurumlarına mamoğrafi cihazı sonra ikinci desteği de tam donanımlı evde sağlık hizmetleri ambulansı olmuş oldu. 


***

Şubat aylarının sonlarna doğru Ak Parti ilçe başkanlığı seçimlerinin olması bekleniyor. 

Halen ilçe başkanı olan Osman Turan  ilçe başkanlığının yine en güçlü adayı. 

Buna rağmen ilçe seçimlerinde başkan olmak için adaylığını açıklayanlarda var. Bunlardan biri Mahmut Kılınç idi. Ancak geçtiğimiz hafta Yusuf Bülbül’de aday olduğunu sosyal medyadan ve yazılı bir açıklama ile bildirdi. 

Bu açıklamalara rağmen Osman Turan halen güçlü bir aday. Siyaset şapkasından  tavşan çıkmadığı sürece Osman Turan bu süreci rahat   ve başarılı bir şekilde götüreceği benziyor. Okunma Sayısı: 217
Eklenme Tarihi: 21.01.2020 17:48:14
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!