İlçemizde Yılın Ahisi Abdurahman Özkara’ya Ahilik Plaketi Verildi

İlçemizde Yılın Ahisi Abdurahman Özkara’ya Ahilik Plaketi Verildi
Yerel / 27 Eyl 2023 312

Perşembe günü 

Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen  bir törenle Ahilik Haftası kutlandı. 

Yılın Ahisi şed kuşandı ve plaketi verildi. 

Program sonunuda ise yemek ikramı yapıldı.

 

  Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen Ahilik Haftası İl Programı ilçemiz Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Programa  Milli Savunma Komisyonu üyesi 28. Dönem CHP Kayseri Milletvekili  Aşkın Genç, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kaymakamımız Yusuf Turan, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Protokolu, Oda ve Dernek Başkanları, İlçe Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin öğretmen ve öğrencileri katıldı. 

 

    Seyrani İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi yaparken program mehtaran takımı konseri, Şed Kuşatma gösterimi, protokol konuşmaları, yılın ahisi seçilen Abdurrahman Özkara’ya kaftan giydirilmesi, ahilerimize plaket ve hediye takdimi ile tamamlandı.

 

    Kutlama Programının hazırlanmasında emeği geçen başta Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Selçuk Demirkıran’a, Oda ve Dernek Başkanlarına, Seyrani İlkokulu Halk Oyunları ekibine, programa katılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yöneticilerine program sonrası teşekkür edildi ve  program yemek ikramıyla son bulundu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.