Hayırsever'imizin Adı Yeni Hastanemizde de Yaşayacak

Hayırsever'imizin  Adı  Yeni Hastanemizde de Yaşayacak

Hayırsever hemşehrimiz Muammer Kocatürk ve eşi Hatice Kocatürk’ün adını taşıyan ilçemiz Devlet Hastanesinin yeni yerine taşınmasıyla birlikte adı Dr. Ekrem Karakaya olmuştu. 

İlçemiz Hastanesine yaptığı yardımlar nedeniyle  Hayırsever Muammer Kocatürk ve eşi Hatice Kocatürk’ün adı  yeni hastane binasının Kadın Doğam ve Çocuk Hastalıkları Bölümüne verildi. 

Bu gün yeni hastanemizde yapılan törene hayırsever hemşehrimiz Muammer Kocatürk ile birlikte Ak Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Başkan Mehmet Cabbar,  Ak Parti İlçe yönetim kurulu üyeleri ile Hastanemiz yönetimi katıldılar. 

Programda konuşan Baş Hekim Uz. Dr.  Ahmet Topbaş, yeni hastanenin 150 yatak kapasitesinde olduğunu, zorunlu hallerde bu sayının 240’a kadar çıkarılabileceğini, 5 ameliyathane, 40 poliklinik sayısı  ile Kayseri’nin 3. Büyük hastanesi olduğunu belirtirken, gün itibariyle Tufanbeyli, Doğanbeyli, Tomarza, Yahyalı,  Yeşilhisar ve Kayseri’den gelen hastalara hizmet veren bir bölge hastanesi konumuna geldiklerini belirtti. 

Törende konuşan Hayırsever Muammer Kocatürk ise ömrü vefa ettiği sürece Develi için hayırlı yatırımlara devam edeceği sözünü de verdi. 

Törende Başkan Cabbar,  Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer”de birer konuşma yaparak Muammer Kocatürk’ün  Develi’de ve Ankara’da gerçekleştirdiği hayır işlerinden övgüyle bahsederek kendisini kutladılar. 

Başhekim Uz. Dr. Ahmet Topbaş’ın yaptığı açıklamada ilçemiz’de ayrı bir binada hizmet veren Diş Hastanesinin önümüzdeki yıl Haziran ayı itibariyle   Hayırsever Muammer Kocatürk tarafından yaptırılan, daha önce Kadın, Doğan ve Çocuk Hastanesi olarak kullanılan binanın Diş Hastanesine ve İş Sağlığı Merkezine dönüştürüleceğini ve bu binanın  adının da Hatice-Muammer Kocatürk  olacağını belitti. 

Konuyla ilgili ise protokol imzalandı.

Okunma sayısı: 109
Eklenme Tarihi: 16.11.2022 15:28:26
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!