Erdal Akdoğandan Önemli Bir Kitap

Erdal Akdoğan'dan İlçemizin yakın siyasi tarihine ışık tutan önemli bir kitap “Develi’de örnek bir hizmet eri Mustafa Akdoğan”

İlçemizin tanınmış simalarından bir dönem ilçemizde inşaat mühendisliği  bürosu bulunan şimdilerde ise Ankara’da  bulunan, hemşehrimiz Erdal Akdoğan  babası Mustafa Akdoğan’ın  yazdığı mektup ve siyasi  konuşmalardan oluşan “Develi’de örnek bir hizmet eri Mustafa Akdoğan” (*) adlı kitabı ilçemizin yakın siyasi tarihinin önemli bir yansımasını oluşturuyor. 

06 Temmuz 1946  yılında Demokrat Parti ilçe teşkilatının ilk kurucularından, yaşamının sonuna kadar da DP ilçe kurucular kurulunda görev almış, 1954 yılında Demokrat Develi adında Develide ilk gazeteyi çıkartmış,  1950’de İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilmiş, ilçemizde lise açılması için önemli girişimlerde bulunmuş olan merhum Mustafa Akdoğan 1914 yılında dünyaya gelmiş  çok genç yaşta, 41 yaşanda vefat etmiş ilçemiz siyasi tarihinin önemli bir ismini oluşturuyor Mustafa Akdoğan.

Kitap’ta merhum Mustafa Akdoğan tarafından  eşine yazılmış mektuplar ve  ilçemiz merkez  ile köylerinde yaptığı seçim konuşmalarına yer verilmiş. Zamanın siyasi atmosferini yansıtması açısından önemli bilgiler içeriyor. 

Kitapta mektupların Osmanlıca yazılmış orjinallerine de yer verilmiş.

İlçemiz yakın siyasi tarihi açısından önemli olan böylesi bir çalışmayı kitap haline getirerek okuyucuya ulaştıran Erdal Aktoğan’ı kutluyor, ilçemiz yakın siyasi tarihine ilgi duyanların ise bu kitabı mutlaka okumalarını tavsiye ediyoruz.

(*) Develi’de Örnek Bir Hizmet Eri MUSTAFA AKDOĞAN - Mektupları - Şiirleri - Seçim Konuşmaları - Erdal Akdoğan - Biyoğrafi Net İletişim Yayıncılık www.biyografi.net- Basım Yılı  2020 - Ankara

Okunma sayısı: 157
Eklenme Tarihi: 21.01.2020 17:45:53
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!