Elbiz Parkının Kiralama Süresi 6 Yıla Çıkartıldı

Elbiz Parkının Kiralama Süresi 6 Yıla Çıkartıldı

İlçemizin tarihi parkı olan ve mülkiyeti Belediye’ye ait Elbiz Parkının kira süresi Belediye Meclisinin oy birliği ile aldığı kararla 3 yıldan 6 yıla çıkartıldı.  Sürenin 10 yıl olarak geldiği mecliste bu süre 6 yıla indirilerek kabul edildi. 

Adı ilçemizle özdeşleşen, özellikle yaz aylarında ilçemizden ve ilçe dışından gelenlerin uğrak yeri olan, içerisinde asırlık çınarlar ile tarihi Elbiz Havuzu’nun bulunduğu parkın işletmesinini Develi Belediyesi ihale usulü ile kiraya veriyor. 

Belediyenin bu ihalesi büyük rağbet gördüğü için ihale bedelleri  belirlenen muhammen bedellerin çok üzerinde ihale  gerçekleşiyor.

Belediye yönetimine gelen,  ihalenin çekişmeli geçmesinden dolayı fiyatların çok yükselmesi ve sürenin de 3 yıl gibi kısa olması nedeniyle işletmenin karlılık göstermediği bunun için ihale süresinin uzatılması, talebi doğrultusunda  Belediye Meclisi ekim ayı toplantısında bu süreyi 6 yıl olarak belirledi.  Karar oy birliği ile alındı. 

Konu mecliste görüşülürken muhalefete  ait meclis üyeleri  Elbiz Parkı’nın para kazanma yeri olmaktan çıkartılıp, hizmet verilen yer haline dönüşmesi, yeşil ortamın artırılması ve parkın havuzları başta olmak üzere tüm alanda bakımların  parkın özelliğine yaraşır bir titizlikte yapılması taleplerini dile getirdiler. 

Okunma sayısı: 132
Eklenme Tarihi: 12.10.2021 17:05:32
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!