Develi İİçin Önemli

Develi Zorunlu Hizmet Kapsamına Alındı

İlçemiz Eğitiminde Önemli Bir Gelişme Sağlandı ve Bakanlıkça  Yayınlanan Aralık Ayı  Tebliğler Dergisin’de Develi  Öğretmenler İçin Zorunlu Hizmet Kapsamına Alındı.  Böylece İlçemizin Öğretmen Sorunu Büyük Oranda Çözüme Kavuştu.  

İlçemiz eğitim  ve öğretimi açısından Aralık ayının son günlerinde önemli ve sevindirici bir gelişme yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığının Aralık ayında  yayınladığı 2735 Sayılı Tebliğler Derğisine göre Develi bundan sonra eğitimde zorunlu hizmet kapsamı alanına alındı. Daha önce bazı uzak (köy) mahalleler bu kapsamda iken  yayınlanan yeni kararla ilçemizdeki Milli Eğitime Bağlı tüm eğitim kurumları zorunlu hizmet  kapsamına alındı. Böylece ilçemize atanan öğretmenler zorunlu hizmet sürelerini   ilçemizde geçirebilecekler. İlçemizin  sosyal yapısı göz önüne alındığında birçok öğretmen zorunu hizmet sürelerini geçirmek için Develi’yi  seçmek  isteyecekler ve bu durumda ilçemizde vekil öğretmen sorununu neredeyse tamamen ortadan kaldıracak. 

Konuyla ilgili olarak ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak süreç içerisinde  büyük çaba sarf eden Kaymakamımız Murat Duru başta olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye, Bakanlık Din öğretimi Genel Müdürü  hemşehrimiz Nazif Yılmaz’a, konuya duyarlı olan siyasi parti temsilcilerine ve emeği geçen tüm bürokrasi personeline teşekkür ettiklerini belirterek, Develi eğitimi için önemli bir  soruna artık geride bıraktıklarını belirtti. 

Okunma sayısı: 373
Eklenme Tarihi: 1.01.2019 14:58:56
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!