Cayır Cayır Yandı
Cayır Cayır Yandı.

İlçemiz Harman Mahallesi, terminal ile İmam-Hatip Lisesi arasında bulunan bir sitedeki apartmanın çatı katında yangın çıktı.  Yangına müdahale eden itfaiye  binanın yüksek olması ve zaman zaman ters esen rüzgar nedeniyle söndürme çalışmalarında zorluklar yaşadı. 
 İlçemiz Harman Mahallesinde bulunan bir sitenin içinde bulunan ve adı Karanfil olan  apartmanın çatı katında bu gün (05 Ekim Cumartesi) saat 14,30 civarlarında çıkan yangını söndürmek için itfaiye ekipleri yoğun bir çaba gösterdiler. Çatı malzemesinin  ve  çatı izalasyon malzemesinin petrol türevi maddelerden yapılması nedeniyle zaman zaman alevler çok yükseldi ve gökyüzünü simsiyah duman kaplarken,  yedi katlı binada bulunan apartman sakinleri ise  binadan çıkartıldı. 
Yangın sırasında binada bulunan yağşı  bir kişi ise itfaiye ekiplerinin yardımıyla çıkartılarak, Develi Devlet Hastanesine kaldırıldı. 
Haricen edindiğimiz bilgiye göre, çatıda yapılan bir çalışma sırasında  oksijen tüpünün alev alması sonrası  yangının başladığı ve kısa sürede genişlediği belirtildi. 
Emniyet kuvvetleri yangın sırasında geniş güvenlik önlemleri alırken meraklı vatandaşlar ise çalışanlara zaman zaman zor anlar yaşattılar. 
Okunma sayısı: 311
Eklenme Tarihi: 5.10.2019 16:27:05
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!