Bu Yıl 2.si Yapıldı

Balık Tutma Yarışına Büyük İlgi

Bu yıl 2.si Düzenlen Turna Balığı Tutma Yaraşına Katılım Yoğun Oldu.

Develi Belediyesi ve Kayseri Amatör Olta Balıkçılığı Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin Develi’nin Gümüşören Barajında ortaklaşa düzenlediği “2. Turna Balığı Tutma Yarışması” amatör balıkçıların ve Develililerin yoğun ilgisiyle son buldu. 

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Serkan İnanç, Kayseri Amatör Olta Balıkçılığı Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Ümit Karaduman ile çok sayıda balık tutkunu ve Develilinin katıldığı iki gün süren yarışmada 98 amatör balıkçı ve 300 misafir yarışmacı baraj çevresine kamp kurarak en büyük turna balığı yakalamak ve en çok balık tutmak için ter döktü. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden alınan izinle ve  İl Müdürlüğü yetkililerinin gözlemci olduğu yarışmada botlarla ve kıyıdan balık avlanan yarışmada 18 turna balığı ve 10 kilo balık yakalandı. 

Yarışma sonunda; kıyıdan en büyük balık tutma birincisi Yusuf Toker, kıyıdan en çok balık tutma birinci, ikinci ve üçüncüsü sırasıyla Hakan Karabulut, Nihat Coşkun, Hasan Öztürk oldu. Bottan en büyük balık tutma birincisi Fevzi Murat ve Süleyman Murat olurken, bottan en çok balık tutan birinci, ikini ve üçüncü ise sırasıyla Ahmet Türkmen-Murat Doymaz, Ali-Murat Karaduman ve Mustafa Köşkeroğlu-Mesut Kınalı oldu. Dereceye girenlere ilçe protokolünün hediyeler verdiği yarışma sonunda bütün katılımcılara da teşekkür mahiyetinde katılım belgesi verildi

Okunma sayısı: 289
Eklenme Tarihi: 16.07.2019 16:39:45
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!