BU KADAR GÖSTERİŞLİ BİR ETKİNLİK GEREKLİ MİYDİ?

BU KADAR GÖSTERİŞLİ BİR ETKİNLİK GEREKLİ MİYDİ?
Yerel / 28 Tem 2023 400

Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin bu sene 39’ncusu gerçekleştirilecek.  

Festivale   Mustafa Yıldızdoğan, Zara ve Kıraç olmak üzere  ülkenin tanınmış ve fiyatları da oldukça pahalı olan sanatçıları  bu festivalde konserler verecek. 

 Vatandaşların ekonomik sıkıntı içerisinde bocaladığı bir dönemde böylesine pahalı bir organizasyona neden karar verildi? 

 

2014 yılında İsrail’in Gazzede 4 Filistinli çocuğu bombalayarak öldürüldüğü zaman Seyrani Festivali iptal edilirken, Dünyanın en ağır depremini çok değil 5 ay önce yaşayan, halen yaraları taze olan, 11 il de ağır yıkımların olduğu, insanların halen çadırlarda yaşamlarını sürdürmeye çalıştığı bir dönemde böylesine pahalı bir organizasyona neden gidildi?  

Bu tür etkinliklerde tasarruf gözetilmeyecekse nerede göstereceksiniz?

Bu organizasyona Belediye ve başka kurumlar (eğer katkıları var ise)ne kadar ödeme yapacaklar? 

Bu kadar pahalı sanatçı yerine sadece cumartesi akşamına sığdırılacak ekonomik bir etkinlik gerçekleştirilemez miydi? 

Kendilerini milli ve manevi değerleri yüksek olarak tanımlayan Belediye Meclis Üyeleri neden böylesine pahalı ve gösterişli bir etkinlik için ne düşünüyorlar? 

Belediye binası depreme dayanıksız diye, Milli Eğitime ait bir binaya taşınırken, Develi Belediyesi bir an önce kendisine yaraşır bir bina yapım işine başlayamaz iken, yüzbinlerce liranın kuruş gibi harcanacağı böylesine bir etkinlik Develi’ye ne kazandıracak?

Bu sorulara vicdanınızda nasıl cevap vereceğinizi bilmiyoruz ama 10-12 Ağustos tarihlerinde gönlünüz elveriyorsa doyasıya eğlenin! …

YAZIK GERÇEKTEN ÇOK YAZIK!

Hakan Bayraktar: Seyrani Gazetesi Köşe Yazarı

Bu haber için henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz!


Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapınız.