Bu Feryat Duyulmalı

CHP İlçe Başkanı Yusuf Bulut, Küçük Künye Mahallesi Sakinlerinin Feryadını Devletimiz Duymalı

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe Başkanı Yusuf Bulut yaptığı bir açıklama ile Küçük Künya Mahallesi sakinlerinin feryatlarını dile getirerek, Devletimizin bu  feryadı duyması  gerekir, dedi. 

Yusuf Bulut açıklamasında “ Eskiden köy olan sonra ise Belediyemizin bir mahallei konumuna gelen Küçük Künye köyünde 1984 yılında meydana gelen toprak kayması nedeniyle 11 hane, bir cami ve  bir okulun afet bölgesinde kaldığı ve binalarda zarar meydana geldiği için  çalışma başlatılır. Zamanın da yapılan kamulaştırma çalışmalarına vatandaş  hukuken itiraz eder.  Gelinen noktada vatandaş hukuken davaları kaybeder. Bu uzun süreç sonrası geçtiğimiz günlerde vatandaşlarda  gelen bir yazı ile  1 ay içerisinde vatandaşların evlerini boşaltmaları için  süre verilir.

Bu köyümüzün ekonomik durumu ne yazık ki pek iyi değil. İnsanlar evlerini boşalttığı taktirde kalacak yerleri yok. Bu vtandaşlarımızın bazılarının küçük de olsa geçimlerini sağladıkları ahırları da var. Bu vatandaşlarımız şu an itibariyle oldukça mağdur ve ne yapacaklarını bilemez bir durumdalar.  Devletimizin bu insanlara sahp çıkıp köylerine yakın hazine arazilerinden yer vermesi,  ev yapmaları için de belediyenin alt yapı,  proje ve inşaat malzemesi desteği vermesi durumunda bu vatandaşlar da  doğup böyüdükleri mahallelerinde yaşamlarına devam edebileceler.  Bu vatandaşlarımızın feryadının duyulması ve bir an evvel sorunlarını çözüme kavuşturulması gerektiğini  tüm yöneticilerimize iletiyorum.” dedi. 

Okunma sayısı: 201
Eklenme Tarihi: 20.05.2020 16:06:52
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!