Bisiklet Turu

25 Ülke ve 150 Şehirde Aynı Anda Gerçekleşecek Olan 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Develi'de de Gerçekleştirilecek. 

2013 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl 9’uncu etkinliğiyle tüm kadınları bisikletleriyle birlikte buluşma noktalarına davet ediyor. 

Rengarenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletleri ile 19 Eylül Pazar günü Türkiye’de ve dünyada 150’den fazla il ve ilçede düzenlenecek Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nda binlerce kadın aynı anda pedal çevirecek.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet altyapısı talebini pekiştirmek için düzenleniyor. 

Develi Bisiklet Kulübü tarafından ilçemizde de gerçekleştirilen bu etkinlik 19 Eylül Pazar günü Saat 17.0’de ilçemizde de gerçekleştirilecek. 

Develi Bisiklet Kulübü  Başkanı Aslı Azman bisiklet seven, bisiklet kullanan tüm kadınların bu etkinliğe katılarak destek vermelerini beklediklerini belirtti. 

Okunma sayısı: 30
Eklenme Tarihi: 14.09.2021 17:01:09
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!