Başarılı Turnuva Oldu

Seyrani Adına Düzenlenen Futbol Turnuvasına  6 Şehirden Takım Katıldı

Hafta sonu ilçemizde bu yıl ilk gerçekleştirilen I. Aşık Seyrani Futbol Turnuvasına 10-11-12 yaş gurubunda 6 il’den 24 takımın katıldığı futbol turnuvası başarıyla gerçekleştirildi. 

Develi Spor Kulübü’nün  Aşık Seyarininin ve Develi’nin tanıtılması amacıyla gerçekleştirdiği turnuvaya katılan minik futbolculara iki gün boyunca Develi’nin tarihi yerleri de gezdilirdi. 

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan  Kulüp Başkanı ve Organizasyon Sorumlusu Ali Kabak yaptığı açıklamada  “ Günümüzde futbolun insanlar üzerindeki etkileri tartışılmaz bir boyutta. Bizler de Develi Spor olarak hem Develi’yi hem de Aşık Seyrani’yi tanıtmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirmek istedik.  Uzun ve planlı bir çalışma sonrası  ilçemize Kayseri, Konya, Aksaray, Nevşehir, Maraş ve Develi’den spor kulüplerimiz katıldı. Takımlarımızın oyuncuları 10-11 ve 12 yaş gurubundan oluştu.   Turnuvamış Cumartesi günü başladı ve 30 dakikalık iki devre halinde gerçekleşti.  Turnuvamızda her türlü futbol kuralı tam olarak geçerli sayıldı. İki gün süren organizasyonumuzu başarıyla tamamladık. Bunun yanında ilçemize gelen 24 takımın futbolcu ve antrönerlerine ilçemizi gezdirdik, Aşık Seyrani hakkında bilgiler verdik. Kendi çaba ve imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz turnuvaya ilçemiz idarecilerinin de destek verdiler. Kendilerine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.  Turnuvada başarılı olan takımlara kupa ve ödüllerin ise Pazar günü ilçe yöneticilerimizin de katıldığı bir etkinlikle verdi. Turnuvaya katılan tüm takım yöneticileri  gerçekleştirdiğimiz organizasyondan dolayı bizlere teşekkürlerini ilettirlerken, minik futbolcu kardeşlerimiz de Develi’den oldukça mutlu ayrıldılar. Bizlerin de asıl hedef ve gayesi buydu.  dedi. 

Okunma sayısı: 360
Eklenme Tarihi: 6.08.2019 15:04:23
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!