Ata'mıza ilgi

Bir Profesörün İrlanda Anısı sosyal medyada çok ses getirdi

Ülkemizin tanınmış Astrofizikçilerinden Prof. Dr. Fehmi Ekmekçi’nin İrlanda ziyareti sonrası yaşadığı  bir olayı sosyal medyada paylaşması büyük beğeni topladı. 

Prof. Dr. Fehmi Ekmekçinin paylaşımı şöyle : 

“Hocalarım merhaba. Bugün bir kez daha gurur duyduğum bir anı paylaşmak istiyorum.Tatil için İrlanda’ya geldim ve millet meclisini ziyarete gittim.Ve millet meclisinde Atatürk’e minnet anıtı vardı, çok şaşırdım!Girişler 55 €, sıraya girdim, pasaportumu hazırladım o esnada kapıda çok insan birikti ve polis bana içeri girebilirsiniz dedi. Ben de ödemeyi çıkışta yapacağımızı düşündüm.Birkaç saat geçtikten sonra çıkışa yöneldik ve borcumuz ne kadar diye sordum.Polis elini uzattı ve “Türkiye pasaportuna sahip dostlarımızın borcu yok, Kemal Atatürk borcunuzu ödedi” dedi.Nasıl bir zekâdır ki, sayesinde 81 yıl sonra bile dış politikasının etkisini ve itibarını görüyoruz.Huzurlar içinde uyusun, sizlerle paylaşmak istedim yaşadığım gururu.”

Okunma sayısı: 517
Eklenme Tarihi: 6.08.2019 14:59:50
Dursun Ali Yanmaz
İlçemizin yöneticilerine duyurulur: Siz Çanakkale ile ilgili park yapacaksınız yada yapılmasına aracılık edeceksiniz ama o parka her şeyimizi borçlu olduğumuz sevgili Atamızı görmezden geleceksiniz. Tarih ihaneti ve zaferi asla unutmayacaktır. Bu ayıptan kurtarın kendinizi.....
16.08.2019 09:31:36