Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi

Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi Başlıyor

İlçemizde bu yıl II.si düzenlenen Uluslararası  Türk Kültürü Kongresi ile 37. Seyrani  Kültür ve Sanat Etkinlikleri 10 Ekim Perşembe günü başlıyor. Etkinlik 12  Ekim Cumartesi günü son bulurken, etkinliğe  yedi ülkeden 150 bildiri yer alırken, 134 bildiri sunumu da gerçekleşecek. 

Etkinliğin bilgilendirme toplantısı ise 3 Ekim Perşembe günü Belediye Meclis salonunda gerçekleşti. 

03 Ekim Perşembe günü  Belediye Meclis Salonun’da  bu yıl ikincisi yapılacak olan Türk Kültürü Kongresi ile 37.si yapılacak olan Seyrani Kültür ve Sanat Etkinlikleriyle ilgili olarak bilgiler verildi. 

10-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikler yarın Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Saat 10.00’da başlayacak ve Cuma günü Devali Lisesinde sunulacak bildirelerle devam edecek. 

Etkinlikler süresince  Selçuklu ve Zile kıyafetleri defilesi, Türksoy halk dansları topluluğunun gösterileri, Unutulmuş Türk çalgıları sergisi de yer alırken Cuma günü Kazım Karaberik’in kızı Timsal Karabekir Yıldıran da bir konuşma yapacağı belirtildi.

Etkinliklerin son gününde ise Develi’nin  tanıtım gezisi gerçekleştirilecek. 

Kaymakamımız Murat Duru ve Başkan Mehmet Cabbar tüm vatandaşları bu etkinliğe davet ederlerken, bu tür etkinliklerin  ilçenin  tanıtımı için çok önemli olduğunu da vurguladılar. 

Okunma sayısı: 203
Eklenme Tarihi: 8.10.2019 15:34:38
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!