Araç Muayene Ücretleri Çok Yüksek, dedi.

Şoförler Odası Başkanı Mevlana Savaş, Araç Muayene Ücretleri Çok Yüksek, dedi.


2023 yılı  Araç Muayene Ücretlerinin 507 Liradan 1130 liraya çıkmasını, Develi Şoförler Odası Başkanı MevlanaSavaş “Afaki bir rakam” diyerek çok yüksek bulduklarını dile getirdi. 


Develi Şoförler ve Otomobilcilr Odası Başkanı Mevlana Savaş,  Develi Canlı Haber sitesine verdiği röportajda araç muyene ücretlerindeki artışı çok yüksek bulduklarını belirtti. 

Konuyla ilgili olarak İsa Özdemir’in sorusunu cevaplayan Mevlana Savaş “ Tamam ülkenin ekonomik durumu belli ama TÜVTÜRK’te yılda bir kez muayeneden geçiyor araçlarımız.  Bizim esnafımız ekmeğini direksöyondan kazanan insanlar. Şimdi  yüzde 117 gibi bir  rakam artışı var, çok afaki bir rakam. Daha önce 107 liralarda olan muayene ücreti şu anda 1130 lira. Burada muayene istasyonu elbette olacak bunda bir sıkıntımız yok ama muayene istasyonuna gidildiğinde aracınızın bir farı yanmıyorsa orada bir tamir var mı? Yok. Vatandaş sanayiye gidiyor. Orada bir vida sıkma yok. Bu hizmetler olmadığı halde  1130 Lira afaki bir rakam. Vatandaşlar arasında da bu rakamı afaki bulanlar var buz unları biliyoruz. Çok yüksek bir rakam. Buralarda 1130 liranın karşılığında bir hizmet yok. Bu rakamlar bizim gibi kırsal kesimde yaşayanlara çok  yüksek.”  açıklamasında bulundu. 

Okunma sayısı: 85
Eklenme Tarihi: 19.01.2023 14:47:16
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!