Alkışlanacak Başarı

Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavında Develi'nin Başarısı 

Kazanılan Bölümler : Tıp Fakültesi 11, Mühendislik 14, Sağlık Bilimleri Fakültesi 9, MYO 18, İlahiyat 10, Hukuk 6, Fen-Edebiyat 40, Diş Hekimliği 6, Eczacılık 1, Veterinerlik 1, Turizm Fakültesi 4, Mimarlık 1, Havacılık ve Uzay Bilimleri 2

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bu yıl açıklanan YKS sonuçlarına göre Develi önemli bir başarıya imza attı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019 yılı YKS sonuçlarına göre kesin olmamasına rağmen bu yıl Tıp Fakültesi başta olmak üzere önemli fakülte ve myo’lara  önemli sayıda öğrencimiz girmeye hak kazandı. 

Yapılan açıklamada Tıp fakültesine 11, mühendislik fakültelerine 14, sağlık bilimleri fakültelerine 9,  çeşitli myolara 18, ilahiyat fakültelerine 10, hukuk fakültelerine 6, Fen-Edebiyat Fakültelerine 40, Diş Hekimliklerine 6, eczacılık, veterinerlik, mimarlık birer, turizm fakültesi 4, havacılık ve uzay bilimleri 2 öğrenci kazandı. 

İlçemiz okulları bu sonuçlarla önemli bir başarıya imza atarak, ilçemiz de eğitim seviyesinin yükselmesine önemli katkı sağladılar. 

Bu sonuçlar “Develi’de eğitim zayıf” anlayışını yıkarken, yeni eğitim yılında zorunlu hizmet alanı  kapsamına alınan ilçemizde bu başarının daha da yükseklere çıkması bekleniyor. 

Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyor, öğrencilerimize eğitim hayatında başarılar diliyoruz. 

Okunma sayısı: 329
Eklenme Tarihi: 3.09.2019 15:02:53
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!