Akp'nin Büyükşehir Adayı Oldu

Memduh Büyükkılıç Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Oldu

İstanbul Haliç Kognre Merkezinde Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  ilçemiz Şıhlı Mahallesi doğumlu, hemşehrimiz Memduh Büyükkılıç’ı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu duyurdu.  Böylece halen Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mustafa Çelik yeniden aday yapılmadı.

Pazar günü Ertilet Havaalanında kalabalık bir partili grubunca karşılanan Memduh Büyükkılıç kendisini karşılayanlara yaptığı konuşmada  ”Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamını getirdim. Cumhurbaşkanımızın beklentisi Kayserimiz adına her zaman olduğu gibi yüksel olduğunu, Kayserimizin tamamını kapsayacak bir anlayış içerisinde bir çalışma yapmamız gerektiğini hatırlatıyorum. İnşaallah elele, gönül gönüle, daha güzel günlere hep beraber ulaşacağımıza inanıyorum.  Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz.” dedi. 

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR ?

Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Memduh Büyükkılıç, 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanlığı , 1995 yılında Refah Partisinden 20. dönem milletvekilliği, 1999, 2004,2009,2014 yıllarında ise Melikgazi Belediye Başkanlığını kazandı. 

Ege Üniveritesi Tıp Fakültesini bitiren ve Nöroloji  Hastalıkları uzmanı olan Memduh Büyükkılıç 1953 doğumlu olup, evli ve üç çocuk babası.

Okunma sayısı: 373
Eklenme Tarihi: 27.11.2018 14:43:25
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!