Ahilik Kaftanını Giydi

Kayseri'de Yılın Ahisi Olan Hemşehrimiz Ali Yüksel Kaftanını Giydi

Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından Develi’de Yılın Ahi’si seçilen Ali Yüksel, Kayseri’de de yılın ahisi seçildi. 

Ali Yüksel’in Ahi’lik Kaftası 13 Eylül  Pazartesi günü Kayseri’de Ahi Evran müzesi önünde gerçekleştirilen törenle giydirildi ve plaketi takdim edildi. 

Törene Kayseri Vali Yardımcılarından Şemseddin Erkaya, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar,  Kayseri Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan, Develi Esnaf Odası Başkanı Mehmet Somuncu, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Ünlütürk ile  Kayseri’de bulunan oda temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 

Esnaf Odası Başkanı Mehmet Somuncu, gazetemize yaptığı açıklamada,

” Develi Esnaf Odası olarak yılın Ahi’si olarak seçtiğimiz Ali Yüksel ustamızın, esnaflık kariyeri, davranışları  Kayseri’de de karşılık gördü ve Kayseri’de yılın Ahisi Ali Yüksel ustamız oldu. Oda olarak beklentimiz Ali Yüksel ustamızın Türkiye’de de yılın ahisi seçilmesi, bunun için gerekli bilgileri ve girişimleri Ankara düzeyinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Ali Yüksel ustamızı kutluyor, bundan sonraki yaşamında da başarılarının devamını diliyorum.” dedi. 

Okunma sayısı: 44
Eklenme Tarihi: 14.09.2021 17:03:59
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!