Valilik Bildiri Yayınladı

Kayseri Valisi ™Emre Aykırı Davranışlar∫ Blidirisi Yayınladı

Kayseri Valisi Süleşman Kamçı, fahiş fiyat uyğulaması, mal stoklanması nedeniyle fiyat artışına sebep olmak ve ticari taksilerle ilgili  emre aykırı davranışları kapsayan bir bildiri yayınladı. Bildiri Kaymakamlık Makamınca  ilgili birimlere duyuruldu.  

Ülkenin içerisine girdiği ekonomik sorunlar nedeniyle  alınan bir dizi kararlarla ilgili olarak Kayseri Valisi Süleyman Kamçı imzasıyla da “Emre Aykırı Davranışlar” bildirisi yayınlandı. 

Bildiriye göre, dövizde meydana gelen dalgalanmayı fırsat bilerek vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik pisaya koşullarında sunulan mal ve hizmetlere fahiş fiyat uygulandığı, bazı ürünleri ise satoklarında bekleterek fiyat artışına neden olduğu, halkın esenliğini ve refahını tehdit edici davranışların ortaya çıktığı görüldüğü belirterek, haksız fiyat artışı ve stokçuluk karşısında  gerekli tedbirlerin alanacağı,  belirtilerek bu konuda tespit edilen kişi ve kuruluşlar hakkında adli ve idari ceza işlemlerinin yapılacağı belirtildi. 

Aynı bildiride şehirlerde ticari taksilerle ilgili vatandaşların yaşadığı sorunlar da dile getirilerek  konuyla ilgili olarak aynı cezai işlemlerin  yetkili mercilerce tereddütsüz bir şekilde uygulanacağı belirtildi. 

Okunma sayısı: 30929
Eklenme Tarihi: 16.10.2018 14:43:24
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!