Her söylediğini Bil

Başkan Cabbar Kayseri’de yerel ve ulusal yayın yapan  televizyonlara sık sık çıkıyor.

Develi’de hemen hemen hiç izlenmeyen bu televizyonlara Başkan Cabbar neden bu kadar sık katılır bilmiyorum. 

Bu programlara katılmanın bir maddi boyutu var mı, yok mu onu bilmiyorum?

Başkanın tv programlarına katılacağını belediye tarafından cep telefonlarına atılan mesajlardan haberdar oluyoruz. Anlayacağınız mesaj olmasa Develi’de kimsenin haberi de olmayacak bu programlardan. 

Başkan Cabbar bu güne kadar birçok kez bu tür programlara çıktı. Pek bir ses  getirmedi. Programlarda çanak sorular, abartılı cevaplar olunca sıkıcı  olmaktan öte gitmeyen programlar oluyor.

4 Mayıs günü yine böyle bir mesajı geldi ve Başkan Cabbar’ın  TV1-Hunat TV adlı Kayseri yerel televizyonunda Ramazan Sohbetleri (!) adlı bir programı katılacağı  mesajı geldi.

Programı canlı izlemedim. Çünkü  yayın saati  öğleden sonra saat 2 ve programın adı da Ramazan Sohbetleri olunca zannettim ki Develi’de Ramazan konulu bir program olacak, onun için.

Ama Yanılmışım!

Bu güne kadar hiç ses getirmeyen bu  programların en  ses getireni olmuş! Hatta Başkan Cabbar program sonrası “ özür üstüne özür” beyanlarını bildirmiş.

Hayırdır, ne olmuş diye şöyle bir baktım. 

Başkan Cabbar  kanalın müdürü İsmail Şahin’in, korona  salgını ile ilgili bir sorusuna cevaben şunları söylemiş : 

‘...Develi’de 60’a yakın vakamız var. 4 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Sindelhöyük’de hafta sonu ciddi bir tarama yapıldı. 30’a yakın vakamız oradan çıktı. Vatandaşlara çağrımız kurallara daha sıkı uyalım yoksa daha büyük problemlere yol açabilir. Sindelhöyük’e giriş çıkışları en aza indirmek istiyoruz...”

Bu   söz sonrası  iddialara göre Kayseri Organizede çalışan Sindelhöyüklü işçiler, nakliyeciler, tarımsal alanda çalışan bir çok kişi bu açıklamadan olumsuz bir şekilde etkilenir. 

Böyle olunca Sindelhöyük (kasabası) mahallesi sakinleri büyük tepi gösterirler. 

Oysa mahallede giriş çıkış serbest ve birkaç ailede  virüs testi pozitif çıkmış, ve evler karantina altına alınmıştır. Öyle denildiği gibi bir sayı yoktur. 

Günün ilerleyen saatlerinde tepkilerin yükselmesi sonrası Başkan Cabbar  sosyal medya üzerinden, bir hata yaptığını, hataların insana mahsus olduğunu, yanlış bilgilendirildiğini belirterek özür üstüne özür  mesajları yayınladı. Ancak Sindelhöyük sakinleri aynı programda  aynı şekilde özür dilenmesi gerektiğini belirttiler.

Olay kısaca böyle. 

65 Bin kişiyi temsilen bir tv programına çıkıp, sağlıkla ilgili bir rakamı bildireceksin, sonrada yanlış bilgi diyeceksin. Bundan zarar görenler de olacak. İyi de bu bilgiyi size veren kim ve hakkında bir işlem yaptınız mı? Onunla ilgili bir açıklama duyulmadı.

Develi dışında birçok tv programına katılan Başkan Cabbar nedense  yılda bir kere olsun ilçe basınıyla böyle bir toplantı yapmaz. 

Bu olayı duyduğumda iki söz aklıma geldi :

* Boğaz kırk düğümdür.

* Her bildiğini söyleme ama her söylediğini bil.Okunma Sayısı: 219
Eklenme Tarihi: 20.05.2020 16:00:10
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!