Gereksiz İstanbul Seçimlerine Dair

22 Haziran’ı 23 Haziran’a bağlayan gece nedense uyku tutmadı. Madem öyle bende düşüncelerimi bir yerlere not edeyim istedim. Meşhur sanal alem Facebook’a aktardım notlarımı, aşağıdaki satırlar oluştu.  Her şeyden önce bu gün (23.06.2019, Pazar) yapılacak olan gereksiz İstanbul seçiminin İstanbul’umuza, İstanbul’lulara hayırlı olmasını, İYİ olanın kazanmasını diliyorum. Peyami Safa’nın dediği gibi “İYİ’ler kaybetmez, kaybedilir” İYİ’leri kaybetmeyelim, notunu düştüm.

Neden gereksiz seçim dedim. Malum 31 Mart 2019’da seçimler yapıldı. İstanbul’da Millet İttifakı, CHP adayı Ekrem İMAMOĞLU seçimi kazandı. İtiraz süreçleri, oyların yeniden sayılması durumları, mazbatanın verilmesi derken, 8 Mayıs 2019 da YSK’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi ve seçimlerin yeniden yapılması kararı ile bu günlere gelindi. Şahsen YSK iptal kararı vicdanen beni tatmin etmediği gibi, seçimler sonucunda görüldü ki milletimizi de tatmin etmemiş.  Millet ile alay etmenin sonucu böyle oluyor. İktidar, güç yıpratır, mutlak iktidar, güç ise mutlak yıpratır.  

“Türkiye’miz açısından bu seçimlerin en önemli galipleri İstanbul’da Ekrem İMAMOĞLU ile Ankara’da Mansur YAVAŞ olmuşlardır. Neden derseniz bu isimler sadece İstanbul ve Ankara adayları ile yarışmadılar, karşılarında maalesef devlet muhalefeti de vardı. Böyle olunca bu illerin seçimleri dünya çapında ilgi gördü. Bu kişiler istikbal planlamasında Türkiye’mizin önünü açacak, yeni liderlik örnekleri ile ülkemizi Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yılına 2023’e taşıyacak isimler olarak öne çıktılar. Seçimin en önemli mağlupları ise kararsız tavırları ile YSK, Anadolu Ajansı ve TRT oldu. Bu önemli devlet kurumlarımız inşallah devletin kurumları olduklarını, bütün vatandaşların verdiği vergiler ile faaliyetlerini yürüttüklerini unutmamışlardır. Seçim sonuçları hayırlı olsun, ülkemiz ve milletimiz kazansın. Yeni seçilen ve/veya tekrar seçilerek görevine devam eden bütün yerel yöneticileri tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İnşallah seçim sonuçları memleketimize, milletimize, ülkemize iyilikler ve güzellikler getirir.” diyerek düşünce, duygu ve dileklerimi paylaşmıştım “Kazanan Memleketimiz, Milletimiz ve Ülkemiz Olsun...” başlıklı 09 Nisan 2019 tarihli yazım da.

Gereksiz seçim dediğim yenilenen seçimi tek cümle ile özetlememiz istense her halde “Kibir ile milletten kopmak kaybetti, Tevazu ile milletle hemhal olmak kazandı.” denilebilir. Maalesef seçimler dolayısıyla milletimizin fertlerinin birbirine düşmesi/düşürülmesi, liderlerin ve adayların birbirlerine kullanmış olduğu yakışıksız söz ve söylemler sosyal barışımızı olumsuz olarak etkilemektedir. Tabi ki dünya değişiyor, ülkemizde değişiyor. Değişimin önünde kimse duramıyor. Atatürk’ümüzün ifadesi ile “İrade-i Milliye yakar kavurur.” Bizim milletimizde böyle bir şey var, adaletsizlik ve haksızlık gördüğü yerde duyarlılığı artıyor.

Gereksiz seçim için sonuna kadar fırsatçılık, oportünizm yapıldı, kullanabilecek her şey, din, inanç, mezhep, soy, sop, apo, pkk ne varsa kullanıldı. Devletin haber ajansı 30 bin kişinin katili bir teröristin mesajını yayınladı, tarih 20 Haziran 2019. Tarihe not düşelim diye tarih atıyorum, olur ya insan hafızası malum unutuyor, ama tarih unutmaz. Bir gün önceydi gece haberlerine bakıyordum. ATV Gece haberleri yarım saattir, ailesinin kabul etmesi halinde Ahmet KAYA’nın mezarının Türkiye’ye getirilebileceğini yetkililerin ağzından haber olarak veriyor, Yılmaz Güney de sıra da imiş. Bu değerli şahsiyetler yapılan faşizan baskılar yüzünden çok sevdikleri ülkelerini terk etmişler! 

Devletimizin televizyonundan açılım sürecinde Kandil’den canlı yayın yapılmıştı. Bu sefer de İstanbul seçimleri uğruna yüzlerce Mehmetçiğimizin katili olan, devletimizin talebi ile Uluslar arası Polis Teşelikatı (İnterpol) tarafından kırmızı bültenle aranan bölücü başının biraderi haber programına konuk oldu. Bu şekilde kimlerin HDPKK ile birlikte hareket ettikleri, ülkeyi ve devleti ne hale getirdikleri net olarak ortaya çıkmış oldu. Ey Türk Milletini temsil konumunda olan siyasiler, LANET OLSUN SİZİN PARTİ’nize de, İKTİDAR’ınıza da. Türk Milletinin ensesinde boza pişirdiğiniz yeter artık. Merhum Ziya Paşa’nın dediği gibi; “Ne günlere kaldık ey gazi hünkar, Katır mühürdar oldu, eşek defterdar!”

Büyük Türk Milletinin Evlatları, aziz Türk Milliyetçileri oyun artık net bir biçimde ortaya çıktı. Birilerinin iktidarı, saltanatı, çıkarları ve menfaatleri için Türk Milletini, Ebed Müddet olduğuna inandığımız Türk Devletini ve evlatlarımızı meze olarak kullanmalarına fırsat verme. İstismarcılara, çıkarcılara, rantçılara, bölücülere, devlet ve millet düşmanlarına bir daha fırsat verme. Her Şey Türk İçin, Türk’e Göre, Türk Tarafından olsun. Türk Milleti ve devletimiz ilelebet payidar olsun.

Yine aynı duygu ve düşüncelerimi ifade ederek “Kazanan Memleketimiz, Milletimiz ve Ülkemiz Olsun.” diyorum. Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı olsun. Seçimleri kazananları da Yüce Allah(C.C.) şaşırtmasın, hayırlı hizmetlere vesile kılsın. Unutulmamalı ki; Hiç kimse vazgeçilmez değildir, mezarlıklar kendisini vazgeçilmez sananlarla doludur.Okunma Sayısı: 303
Eklenme Tarihi: 2.07.2019 17:23:44
Bu habere eklenmiş yorum bulunamadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.!